Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekGuns N' RosesTop ten nesmyslůAneb bludy a nesmysly, zplozené povětšinou českými hudebními publicisty, a jejich vyvrácení mou osobou na základě dlouhodobé oddanosti této kapele a široké informovanosti o lecjakém dění kolem... 


Kravin, jaké o GN'R napsali hudební publicisté, a to bohužel zejména tuzemští, bylo a stále je dost. Už několikrát jsem si říkal, jak mě štve, že na internetu a v tisku neustále kolují stejné blbosti omílané dokola, vznikajíce nejspíš přímo v tupých mozcích samotných publicistů, nebo chybnými opisy z různých webů. Nejspíše se novináři, líní na to, aby se podívali na kvalitní zahraniční weby jako www.newgnr.com, www.heretodaygonetohell.com, www.gnrdaily.com a samozřejmě oficiální www.gunsnroses.com (viz taky má sekce Odkazy), orientují podle přiblblých webů typu musicserver.cz, kde opíší první nesmysl, který si tamní redaktoři zamanou napsat, a pak to tak taky vypadá. Možná je to i jazykovou bariérou, kdo ví.

Asi se budu i opakovat, každopádně tento článek je alespoň pro ty, kterým se nechce číst celá ta sekce o historii. Tady vyvracím nejčastější tmářské bludy. Oněch blbostí sem nemusím nutně dát jen deset – budu je prostě přidávat, jak budu narážet na další perly hlavně z per českých hudebních publicistů...

Zkuste se podívat hlavně sem – přehledná historie GN'R:
http://www.heretodaygonetohell.com/history/index.htmlPozn.: Jednotlivé body neaktualizuji, to bych časem mohl polovinu smazat (viz komentáře dole). Takhle alespoň máte nějakou zpětnou odezvu, kontrolu toho, co píšu a co později vyjde najevo - jinými slovy: nevymýšlím si...Nesmysl č. 1: "Axl vyhodil Slashe a ostatní."

Ve skutečnosti se názory Axla a Slashe začaly lišit už v raných 90. letech kolem vydání alba "The Spaghetti Incident?". Že Axl vyhodil Slashe proto, jelikož ten nahrál svou první sólovku Slash's Snakepit, je samozřejmě blbost. Axlovy intence byly trochu směrem k modernější muzice, kdežto Slash se chtěl údajně stále držet spíš stylu Appetite For Destruction. V roce 95 zkoušeli dokonce se Zakkem Wyldem, každopádně Slash odešel sám od sebe v roce 1996 a rok poté ho následoval Duff. Jediní, kdo byli vyhozeni, byl Steven kvůli svým drogám a v roce 97 Matt (z ne úplně jasných důvodů, nejspíš se neustále zastával Slashe atd.). Samozřejmě že Slash často poskytuje rozhovory a všichni tudíž mají k dispozici pouze jeho vlastní verzi příběhu, všichni debilní novináři tudíž považují pouze ji za tu jedinou a pravdivou. Nicméně i Axl podal pár interview, kde tyto záležitosti zčásti vysvětluje. Ani Slash sám nikdy netvrdil, že byl vyhozen.


Nesmysl č. 2: "Od roku 1991 GN'R nevydali žádnou novou nahrávku." 

Je pravda, že ona dlouho očekávaná a k vzteku různých pomlouvačných novinářů už teď v podstatě legendární deska Chinese Democracy zatím stále ještě nevyšla, nicméně neznamená to, že by GN'R od té doby nevydali vůbec nic. V roce 1993 vyšla deska předělávek "The Spaghetti Incident?". Rok poté vyšel soundtrack k filmu Interwiev s upírem, předělávka od Stounů, Sympathy for the Devil. To byla poslední nahrávka této nejslavnější sestavy. V roce 1999 vycházejí dva soundtracky – Sweet Child O' Mine (mix staré a nové nahrávky, Big Daddy soundtrack) a Oh My God (soundtrack k End Of Days, první úplně nová píseň od "nových" GN'R). Dále DVD Tokyo 92, později DVD Welcome to the Videos (1998), The Best of (2004), Hollywood Rose: The Roots of Guns N' Roses (1984/2004), a v roce 2007 se Axl poprvé od roku 99 objevil oficiálně na nějaké zbrusu nové nahrávce, konkrétně na desce Sebastiana Bacha (jenž s kapelou hrál jako předskokan na turné 2006) s názvem Angel Down, kde spolu nazpívali hned tři songy.


Nesmysl č. 3: "Deska Chinese Democracy se natáčí už 17 let." 

Ha, to by museli začít s nahráváním už v roce 1991. Jak velký to je nesmysl asi ani nemusím vysvětlovat. V roce 1997 se obměnili členové a až tehdy začali cosi tvořit (Axl třeba měl ušetřené nějaké nápady už z dřívější doby, ale hlavní materiály vznikaly až s novou kapelou). Mluvit se tedy dá o období od roku 1997, i když o desce začal sám Axl mluvit až roku 1999, kdy také podal několik interview. Dá se tedy říci, že se jedná o 9, respektive 11 let. I tak je to dlouho a já to rozhodně neomlouvám, ale dělo se toho hodně - změny, soudy s bývalými členy atd. Spíše mě zaráží, co se dělo několik posledních let (2004-2007), než to, že to nevyšlo třeba už v roce 2002.


Nesmysl č. 4: "Kapela se v roce 1996 rozpadla." 

Jak jsem již psal, v roce 96 odešel Slash, v roce 97 ho následovali Duff a Matt. Téhož roku tam ale přicházejí někteří noví členové – Robin Finck, který se v roce 99 odporoučí zpět k Nine Inch Nails, ale od roku 2000 se vrátí nastálo, Tommy Stinson, Josh Freese atd. Vychází výše zmíněné soundtracky a videa a roku 2001 se konají první koncerty (celkem 3, ještě s Paulem "Huge" Tobiasem na kytaru), roku 2002 začíná první "Chinese Democracy" world tour, které je nedokončeno. Pak dlouho nic a roku 2006 se GN'R vrací v plné síle a skvělé formě a koncertují na světovém turné až do roku 2007. Sem tam se objevují i na různých akcích a soukromých večírcích.


Nesmysl č. 5: "Asi od roku 2000 kapela stále posouvá a slibuje vydání alba, další slib byl porušen v březnu 2007, kdy mělo album vyjít." 

Už jsem tu vysvětloval, jak je to s tou datací; zde se ale chci zaměřit spíše na ono slovo "slibují". To je totiž tak: GN'R, a to ať už kapela nebo management, vlastně nikdy nic moc doopravdy neslibovali. V těch letech, kdy občas podávali rozhovory někteří členové kapely (ne Axl, jeho interview by se dala spočítat na prstech jedné ruky – asi jedno nebo dvě roku 1999, jedno roku 2000, jedno či dvě z 2001, 2002 a pak snad nic až do roku 2006), vždy řekli cosi jako že album už se blíží a že už by mělo vyjít "brzy" či "příští rok". Tohle je ale věc, která se nedá považovat za slib (nehledě na to, že pravou znalost stavu věcí má patrně jen sám Axl, management a nahrávací společnosti), spíše za vroucné přání. Když za vámi přijde novinář a ptá se na album, přece ho nepošlete do prdele, něco mu říct musíte – mluvíte přes něj vlastně hlavně ke svým fanouškům –, ale v žádném případě se to nedá považovat za nějaké závazné sliby. Odtud pak vznikají takové ty novinářské výmysly o tom, že "album slibují už přes deset let a nikdy to nedodrží".
Stejně tak v březnu roku 2007 sice album mohlo vyjít, ale Axl osobně poslal na oficiální stránky dopis pojednávající o různých potížích, vyhození managera atd., a toto březnové datum bylo pouze zkušební, dočasné, předběžné, bylo by reálné, pokud by věci šlapaly jak mají. Nakonec to nevyšlo a později se tam alespoň objevila zpráva o tom, že album se už mixuje.


Nesmysl č. 6: "Kapela GN'R, kde z původních členů (Axl, Slash, Duff, Izzy, Steven), zbyl už jen sám zpěvák,..."  

Znáte to, jakmile je v současném tisku někde zmínka o Guns N' Roses, hned je za tím nutně připojen tento dodatek, jako by autory snad měl stihnout nějaký pekelný trest, pokud by tuto (mylnou) informaci nepřidali. A přitom, četli jste někde článek typu "Deep Purple, kde z původních členů zbyli už jen tři" nebo "kde už ovšem nehraje původní legendární kytarista Ritchie Blackmore" a podobné věci? Nechápu, proč to novináři omílají pořád dokola. Tak to prostě chodí, kapely se dávají dohromady a členové se střídají. Noví GN'R jsou skvělí, stačí si zajít na koncert či skouknout bootlegy. Vezměte si například takovou světoznámou kapelu, jakou jsou američtí Ministry. Zpěvák a hlavní mozek kapely Al Jourgensen obměňuje sestavu pomalu při natáčení každé další desky, a přitom nikde nevidím články, kde by se pořád omílalo "Ministry, kde z původních členů zbyl už jen zpěvák..." 

A když už jsme tedy u těch původních členů, tak musím novináře trochu usadit a sdělit jim, že jsou stejně vedle. Úplně původní členové Guns N' Roses totiž nebyli Slash & co., jak si všichni myslí. Byli to Axl Rose, Izzy Stradlin', Tracii Guns, Ole Beich a Rob Gardner (viz sekce historie GN'R). Podle příjmení Traciiho a Axla se pak pojmenovali Guns N' Roses. Takže páni publicisté, pokud chcete pořád dokola mlít ty své mantry o tom, kdo tam zbyl a nezbyl z původní kapely, zjistěte si nejdřív, kdo v té původní kapele doopravdy byl, a nepište bludy. Mimochodem, málokdy se zmiňuje jméno klávesáka Dizzyho Reeda, jenž sice není z původní sestavy (ať už té první, nebo té nejslavnější se Slashem a ostatními), ale působil v kapele od začátku 90. let (znali se ovšem už dříve) a stál po boku Axla celou tu dobu až dodnes, také je právoplatným členem kapely.


Nesmysl č. 7: "Axl stále jen napadá fanoušky." 

Axl se v posledních letech trochu uklidnil a neváhá se fanoušků naopak i zastat, pokud zmagoří ochranka. Už jsem to psal do sekce GN'R, viz třeba toto video z jednoho koncertu roku 2006.
http://www.youtube.com/watch?v=NrkGiguJdY0

 

Nesmysl č. 8: "Album Chinese Democracy vlastně zatím nejspíš vůbec neexistuje." 

Jasně. V průběhu konce devadesátých let a hlavně po roce 2000 jsme slyšeli už tolik názvů nových songů, tolik informací v interview, že opravdu nebudeme věřit této donebevolající kravině. Kritici si totiž pletou pojem album, které ještě nebylo natočeno s pojmem album, které ještě nebylo vydáno. Na novém materiálu se začalo pracovat kolem roku 97. Co by asi celou tu dobu muzikanti dělali? V několika interview z let 2001-2006 jsme se mohli dozvědět názvy nových písniček, potvrzené samotnými členy kapely. Známe Chinese Democracy, The Blues, There Was A Time, Madagascar, Silk Worms, Better, Rhiad And The Bedouins, I.R.S., Catcher In The Rye. Dále se mluví o písních Sorry, Prostitute, Seven, Thyme a další. Sám Sebastian Bach (aka Baz), který s kapelou jezdil na tour 2006, zmínil, že s Axlem zpívá na songu Sorry a na oplátku pak Axl nahrál tři songy na jeho album (viz výše). No a Baz i někteří další muzikanti řekli několikrát novinářům, že nejen že album existuje a vyjde, ale nahrány jsou celkově už alespoň tři desky a ty dvě další by měly za nějaký čas poté následovat.


Nesmysl č. 9: "Za celou tu dobu nahrávání (od druhé poloviny 90. let) bylo nahráno pouze kolem 13 písniček."

Vlastně viz bod č. 8. Samozřejmě že toho bylo nahráno více, akorát na prvním albu z údajné trilogie, tedy na Chinese Democracy, bude prý okolo 13 songů.


Nesmysl č. 10: "V roce 2006 byli GN'R na koncertech párkrát vypískáni."

Krásný příklad toho, jak někteří debilní novináři dokáží překrucovat skutečné informace a vybírat si z nich jen to, co se jim hodí. Na několika koncertech na šňůře 2006-2007 se stalo, že nějaký fanoušek hodil cosi na pódium – například v Newcastlu minci, jinde různý bordel a jednou i tzv. "piss-bottle". Fanoušci samozřejmě občas pískali, když čekali dlouho na hlavního aktéra (GN'R), který měl opět zpoždění. Ovšem to neznamená, že by snad kapela byla vypískána, dokonce ten koncert, kde na pódiu přistála ona láhev, se pak stal jedním z velmi úspěšných, fanoušci nakonec bouřili a byla obrovská atmosféra i návštěvnost. To, že se vždycky v davu najde nějaký blb, ještě neznamená, že mluví za všechny ostatní. Občas pak tito blbové také bývají vyhozeni. Ve zprávách se pak objeví, že Axl utnul píseň a vynadal někomu z provokujících "fanoušků", ale už se tam nepíše o tom, že to pak byl fantastický koncert.

A mimochodem, v roce 2006 vyhráli Guns N' Roses dle statistik nějakou anketu o nejprodávanějšího interpreta co se týče koncertních lístků za léto 2006. Předčili tak Madonnu, Red Hot Chilli Peppers a další – a považte, to už podruhé jeli turné na album, které zatím nevyšlo, s ne moc velkou propagací a minimální komunikací s médii a s "jediným zbylým členem původní sestavy"! Tady vidíte, co znamená, když je někdo doopravdy dobrý...


Nesmysl č. 11: "Je duben 2008 a já už jsem četl/a recenzi na Chinese Democracy, album tudíž už muselo vyjít!"

Ha, tohle je hlavně česká specialita. Jak už asi všichni víte, během několika málo posledních let pronikly na internet tzv. "leaks", čili napůl hotové demo songy z nahrávání, poslední na jaře 2006. Spousta lidí z toho začala dělat různé kompilace a byl kolem toho velký poprask (různé verze, odhalené padělky, napodobeniny, tutové "konečné verze" od fanoušků apod.). No a někteří a) méně informovaní lidé, b) lidé negativně zaujatí proti kapele (v obou případech zdravím české hudební novináře), z toho vyvodili, že to už je ono album. Stáhli to bůhvíkde na netu a dokonce měli tu drzost, že na to napsali několik recenzí, jako kdyby to bylo pravé album. Že o tom ještě nikde – včetně oficiálního webu – není ani zmínky, to je očividně nezaráželo. Věřte tomu, že až tohle album vyjde, bude to naprostá bomba (bomba informační a já pevně věřím, že i hudební), i když spousta lidí je už teď rozhodnuta, že album strhá a bude ho nenávidět, protože jsou to prostě omezení blbci. Jak řekl Dizzy Reed jednomu novináři v roce 2006: "But you know what? Fuck 'em!"


Nesmysl č. 12: "Slyšel/a jsem cosi o znovuobnovení staré sestavy!"

Ne, není to pravda. Revival se nechystá a ani nikdy nechystal. Mluvilo se o tom v roce 2006, ale zjistilo se, že si to vymyslela Slashova bývalá a nic z toho nebylo. Dokonce sám Axl toho roku v jednom rozhovoru popřel tyto spekulace. Jediné, co se možná blížilo něčemu takovému, byla show v červenci 2007, kterou spunktoval Steven Adler a zahrál si tam ještě s Izzym a Duffem. Slash byl pouze na chvíli přítomen v publiku (také aby zamezil kecům o opětovném spojení starých členů) a později odešel. Axl tam nebyl vůbec, však taky ani nesliboval, že přijde. Není se co divit.


Nesmysl č. 13: "V devadesátých letech se staří GN'R rozpadli také proto, že je zastínila sláva Nirvany."

Kromě hudebních publicistů je tohle oblíbená teorie samozřejmě i samotných fanoušků Nirvany, i když, nemůžu si pomoct, stejně jsem to slyšel více od novinářů než od samotných Nirvana fans, možná proto, že většina fanoušků je více informovaná a ví, o co jde.

Tak tedy: to, že by snad Nirvana zastínila GN'R, je opravdu blbost. Dokonce Slash se k tomu v jednom nedávném rozhovoru vyjádřil a taky řekl, že je to nesmysl. Zhruba v roce 1992 byli GN'R největší stadiónovou kapelou světa a naopak v jejich stínu stála, dá se říci, většina ostatních kapel. Nirvana vydala v roce 1991 slavné album Nevermind, ale stále si nemohla dělat nároky na to, že by snad Guns zastínila. Ve skutečnosti dokonce GN'R nabídli v té době Nirvaně, aby jim dělala předkapelu, což tedy pak Kurt sám odmítl (Axl a Kurt se nikdy neměli rádi, viz sekce GN'R historie). Nirvana nebyla v té době ani zdaleka tak populární kapelou, jakou se stala později po Kurtově smrti. Neshody uvnitř campu GN'R neměly s Nirvanou či grungem obecně nic společného a Nirvana je v té době prostě zastínit nemohla. Na jedné straně Cobainova smrt a nástup kultu Nirvany a na druhé straně neshody Axla a Slashe vedoucí v pozdější rozpad staré sestavy byly dvě linie, které běžely paralelně vedle sebe bez vzájemného vlivu.


Nesmysl č. 14: "Od roku 2001 vystupuje Axl s kapelou pod názvem 'New Guns N' Roses'."

Ve zkratce: další ukázka novinářské blbosti a lenosti. Pár nadšenců, co si udělalo vlastní stránky o GN'R, psalo třeba o jejich historii atd. a používali tam pro odlišení názvy jako "old GN'R" či "new GN'R" nebo stránky rovnou věnovali pouze "new Guns N' Roses". Žurnalisti, jelikož v tom mají bordel, se podívali na tyto stránky a odvodili z toho, že Axl má nyní kapelu takto pojmenovanou, vždyť by to i dávalo smysl atd., bla bla bla. Jak už jsem říkal, je to blbost, je to stále Guns N' Roses; v kapelách se sestavy mění, staří členové odcházejí a noví zase přicházejí, tak to chodí. Poslední ze staré party odešli před 11 lety, to je podle mě dost dlouhá doba na to, aby si člověk zvykl.

ObrazekNesmysl č. 15: Vyšla kniha Guns N' Roses – Reckless Road (česky Bezohledná jízda), která má podpořit nové album Chinese Democracy.


Pravdivá je samozřejmě pouze první polovina věty. Kniha je to sice pěkná, ale je naprostý nesmysl, že by vyšla na podporu nového alba. Je to knížka o "making of Appetite for Destruction", je tudíž o starých Guns, je tam spousta fotek a reporty z koncertů z éry před Appetite. Když se podíváte do knihy, uvidíte, že autor Marc Canter je sice možná kámoš se Slashem a spol., od kterých je tam i nějaká ta věta k příležitosti vydání knihy, ale tohle všechno je starý tábor a s Axlem to nemá naprosto nic společného, však tam od něj taky není ani slovo. Tahle kniha určitě nevyšla ve spolupráci s ním, nedej bože na jeho popud, a rozhodně nevyšla cíleně jako podpora nového alba. Jestli to bude mít na prodej alba nějaký vliv, pak opravdu pramalý, a... jako cynik bych spíš myslel, že kniha se má svézt na vlně znovu obnoveného zájmu veřejnosti (nejenom fans) o Guns N' Roses díky vydání dlouho odkládaného alba. Jinými slovy, ať už je to jakkoliv, rozhodně se bude kniha líp prodávat teď, než by tomu bylo řekněme před třemi čtyřmi lety...


Nesmysl č. 16
  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re..............

(D.F., 17. 2. 2009 10:01)

1) Aktualizovat to ohledně alba nemá cenu, protože to bych některý z těch bodů musel zrušit. Tohle je aspoň hezká ukázka toho, co všechno se navymýšlelo kolem a taky tu máte k porovnání moje názory ze začátku roku 2008 s realitou.
2) K odchodu Slashe: viz Axlův chat zde na stránkách, plus rozhovory dalších lidí kolem kapely.
3) Nevím, kdes přišel k tomu, že bych "fanaticky preferoval" nové Guns. Staří Guns N' Roses jsou pro mě nenahraditelnou ikonou a největší legendou z rockových kapel vůbec, speciálně z 90. let. Nikdy jsem neupřednostňoval nové Guns před starými. Tenhle web se zkrátka zaobírá aktuálními událostmi u Guns N' Roses, no a vzhledem k tomu, že staří Guns neexistují už přes 10 let, asi o nich tak moc nového nevymyslím – ale aspoň si můžeš přečíst můj článek v rubrice History.
Pokud ti noví Guns nesedí, je to tvoje věc a já ti nic nenutím. Tady ale najdeš aktualizace, takže nevím, jestli to je přesně web pro tebe.
Jedna z největších blbostí je ono srovnávání – staří / noví, co by, kdyby, Slash lepší než Bucket / horší než Ron / lepší, ... atd., bla bla. Jsou to zkrátka dvě rozdílné kapely z dvou rozdílných hudebních ér, takže jakkoliv to srovnávat nemá smysl. Mně se Chinese Democracy moc líbí, jejich show v roce 2006, na které jsem byl, byla pro mě největší show mého života, takže mám tak nějak jasno.
4) Make My Day mám, ale jsou i lepší bootlegs.

Chinese Democracy

(Pyj, 13. 2. 2009 16:58)

No, chtělo by to aktualizovat údaje o tomto albu, nebo vyšlo již poměrně před dlouhou dobou a tyto teorie byly psané ještě před vydáním. Jinak k tomu odchodu Slashe a spol. - nikdo neví jak to přesně bylo, ani ty ne. Obdivuju taky tvoje fanatický preferování novodobých GNR, kteří né že by stáli za starou bačkoru, ale ubírají se špatným směrem. Axl se taktéž změnil k horšímu - beze sporu. Oldschool GNR jsou nejlepší a nenahraditelní. I když by bylo krásné je znovu vidět a slyšet společně ve slavné sestavě, vězte, že by to stejně stálo za hovno. Lidi se mění a nic se s tim neudělá. Buďme vděční za výborná alba z minulosti a přetrpme vývoj bývalých/současných členů GNR. Mimochodem kdo tady slyšel album Make my day? Doporučuju.

to radegast

(kreyson26, 23. 1. 2009 10:51)

Co tady píšeš to je síla ty musíš bejt totálně mimo

re.........

(D.F., 21. 1. 2009 9:42)

Pánové, nechte toho...
Vyšel nový Rock & Pop a skoro hned na začátku je dvojstrana s GN'R, jsou tam informace o ChinDem a hlavně o tom Axlově chatu. Tady máte nějaký feedback, zpětnou kontrolu mých informací i překladu. Doporučuju skutečně VŠEM...

radegast

(racio, 20. 1. 2009 23:09)

keď nevieš nič inteligentné napísať, tak serieš z huby nadávky? nepíš hlúposti a nikto sa neozve, ty akožeodborník na Guns :-)))

re...

(Radegast, 19. 1. 2009 21:03)

to lukas: mluvis mi z duse kamo;) konecne rozumnej clovek. sice sem puvodne na tomhle webu mluvil k autorovi ale sem rad ze se nasel i nejakej inteligentni navstevnik tehle stranek:)
to racio: hnup je leda tvoje mama nevim co se vtiras do debaty o kery nic nevis. az budes vedet o guns tolik co ja tak si teprv otevirej hubu

to radegast

(racio, 17. 1. 2009 17:29)

Ty komu nadávaš do blbov, hňupe? Na tom, že si napísal chujovinu tvoje nadávky nič nemenia !!!

to radegast:

(Lukáš, 16. 1. 2009 15:36)

No já bych to zhodnotil takhle: Guns N' Roses bezpochyby byla (pro mě je) výjimečná skupina. Každý z nich si zaslouží uznaní (každý něco dokázal, to musís axlovi nechat, stejně jako já nemohu zpochybnit Slashova sóla). Každýmu se taky nemusí líbit to co se líbí druhýmu. Ale shodnem se určitě na tom, že to byla hudební ikona co cloumala světem :)

re...

(Radegast, 15. 1. 2009 22:09)

to racio: tak ses blb no vic k tobe nemam co rict...cely tohle vzniklo kuli tomu ze tam autor mel neco o mylny informaci ale to by sis musel precist vsecko takze na to ser;)
to lukas: jj mas recht ze je to tvrzeni proti tvrzeni. Muzes zpochybnovat Slashovy reci to je pravda tak se nediv ze existuje clovek co zpochybnuje Axlovy reci. Ja proste Axlovi neverim ani slovo protoze na nej mam svuj nazor a ty mi ho nevyvratis. Co se tyce Dizzyho nvm kolik diky nemu vzniklo pisni to je pravda (to me klidne pouc) ale vim kdo slozil ty 2 nejslavnejsi z nejslavnejsiho alba (Paradise city a Sweet child o mine) a to byl Izzy ani Axl ani nikdo jinej a to ze na destrukci Dizzy nehral dokazuje ze by se bez nej obesli;)

to racio:

(Lukáš, 15. 1. 2009 15:56)

Ale já uznávám Slashe ale jen po tom co vyšlo najevo si myslím, že Axl by si zasloužil víc respektu.

all

(racio, 14. 1. 2009 22:57)

sa tu háda "slashista" s "axlistom". Ale to ma fakt pobavilo, že bez Slasha by bol Axl hovno. Tak takúto chujovinu som jakživ nečítal.

to radegast:

(Lukáš, 14. 1. 2009 20:55)

S tím thalem jsem to myslel jinak. Jako, že jeho sólo tvorba mi přijde víc poslouchatelná než Slashova. A když ty zpochybňuješ řeči Axla tak já můžu Slashovy. Jinak, že Slashovi se nelíbilo v podstatě to co hráli na appetite je opět v Axlově chatu. A Dizzy... asi ani nevíš kolik vzniko songů díky jemu. Tvrzení proti tvrzení, kam s tím chceš dojít? Jsem ochoten přijmout jakkýkoliv solidní názor, když bude mít solidní argument.

pro všechny co chtěj reagovat

(Radegast, 14. 1. 2009 18:31)

Laskavě když chcete reagovat tak uveďte jinej argument než kecy Axla. S tim se fakt můžete jít bodnout. A když jinej nemáte tak buďte radši zticha a zkuste otevřít oči a uši a přijmout pravdu i když je pro vás nepříjemná!

lukas

(Radegast, 14. 1. 2009 18:28)

Tak nvm jakej máš zdroj o tom že Slash dělal dusno. Axlovy kecy fakt neberu jako důkaz. Jinak Dizzyho přínos k Gnr nestojí ani za zbytečný psaní, protože jako klávesák mě vůbec ničim neuchvátil. Ohledně Axla už sem ti pravdu řek, tak se nauč přijmout pravdu spíš ty. Možná sis ty neuvědomil, že bez ostatních by byl Axl hovno (ne že by teď nebyl) a nevěděl bys o něm? Příště si radši přečti normální zdroj než z těhle "stránek" např už avizovanou knihu. Thal nesahá Slashovi ani po kotníky to je bez debat.

to radegast:

(Lukáš, 14. 1. 2009 16:57)

Tak nevím proč větu začináš oslovením ty vole. To svedčí o mnohém. Jinak Ti musím oznámit, že také hraju na kytaru. A Slashovy riffy se mi moc líbí ale teď ho budu hodnotit jako člověka- prostě vyšlo najevo, že on dělal v kapele největší dusno. Tak proč by si Axl neměl nechat jméno, proč by se měl nechat od Slashe veřejně ponižovat. Dyť GN'R se nerozpadli, Axl a Dizzy zústali tak to neřeš. Dál to rozepisovat nebudu, mám zábavnější práci, než se tu hádat hádat s člověkem co si neumí přiznat, že všechno nbude tak jak si představuje. P.S. Uvědomuješ si, že kdyby Slash nepřišel do GN'R tak by jsme o něm možná ani nevěděli? Stejně je Ron Thal lepší.

re...

(Radegast, 14. 1. 2009 14:56)

No myslim, že očividně ty toho moc nevíš když tu pořád omíláš to samý bez argumentů s odkazováním na to, že ja nic nvm a ty víš všechno. Sry ale na žádný z mejch tvrzení si nenašel kloudnej protiargument, čimž si mě dost zklamal, protože sem tě považoval alespoň za částečně inteligentního člověka. No to mě ale mohlo napadnout hned když sis chtěl udělat web tak ses obrátil na estranky. Když nechceš mít pořádnej web tak radši nedělej žádnej a radši si běž poslechnout nový drby od buzny;) Jo a myslim že ty rádobykraviny co tu máš o CHD můžeš klidně smazat když je dávno na světě i když máš ty "MYLNÝ informace":D takzvaně "ověřený"

re...

(D.F., 14. 1. 2009 1:15)

Ještě jednou na naposled: odmítám s tebou polemizovat, dokud si nepřečteš nějaký informace. Je vidět, že jsi prostě jeden z těch zarytých odpůrců a ani argumenty, který si můžeš klidně sám ověřit, tě nepřesvědčí.
O Mattovi je to stará informace (i já jsem byl dezinformován), má se za to, že odešel sám.
Pokud tě "noví" Guns neberou, je to tvoje věc, ale nevím, co tu pořád řešíš a proč se je snažíš pošpinit. Vzhledem k tomu, že o tom očividně nic moc nevíš, nijak mě to nevzrušuje.
Adieu.

re...

(Radegast, 13. 1. 2009 21:03)

to Lukáš: Ty vole mě nezajímá názor Axla na to jestli by si měl změnit méno. Je jasný, že jemu by se to nehodilo tak proč by ho von měl měnit když je takovej jakej je. Prostě je to sobec a de po prachách to je bezzesporu. Myslíš že by měli takovou image bez Slashe a Izzyho? Zrzek se možná vybaví tobě ale ne mě, ale to je tim, že hraju na kytaru a proto obdivuju Slashe a Axlův zpěv mě moc nefascinoval. Proto Gnr sou pro mě Slash a Duff atd.
to d.f.: Myslíš, že by Axl řek že kapelu posral von? To asi těžko a to že mu ty věříš to je tvůj problém. Jediná blbost je, že to tady prosazuješ. Nvm kdo jedinej tam zůstal;). Kdyby jí rozbili Slash nebo Duff tak by asi neodešli, ale snažili se zůstat a vykopat ostatní ne? Mimochodem to že Axl vykop Matta kuli tomu, že se někoho zastává je hustá demence a důkaz, že nechce mít ve skupině nikoho kdo se nebojí říct svůj názor, ale jen ty co ho budou tupě následovat. Kravina je že Guns sou živí. Jestli považuješ guns za Axla tak možná, jenže pro tvoji informaci skupinu nedělá 1 člověk. Každýmu kdo neni hluchej je jasný, že tyhle "noví guns" sou hodně daleko od těch pravejch. Velveti sou asi 100x blíž těm z iluze než tyhle noví.
btw neboj se kritiky, nebo se mnou zatočíš jako Axl s Mattem a zabanuješ mě?:D:D

re...

(D.F., 13. 1. 2009 16:26)

Přesně tak, měl by sis přečíst překlad toho chatu (nebo klidně originál, pro mě za mě), ty tvoje slova, že víš, "kdo zničil kapelu" přesně vypovídají o tom, že jsi jeden z mnoha, kteří uvěřili médiím a měli by si uvědomit, že jsme zatím po celou dobu slýchávali pouze Slashovu verzi a až teď po letech konečně promluvil i Axl (a bude toho časem asi i víc). Takže taková ta dogmata typu "Axl je magor a rozbil kapelu, zatímco Slash je normální skvělej chlapík" se konečně boří jako domeček z karet. Alespoň pro ty, kteří mají hlavu otevřenou a nejsou zatvrzení vůči přijímání nových faktů, když už si je jednou pro vždy stanovili podle blbostí z hlav hudebních publicistů...
A nehodlám se hádat, kdo by se kam bez toho druhýho dostal nebo nedostal. Tenkrát prostě byli spolu a teď už nejsou, to je celý. Je spousta kapel bez původních členů a taky nemění jména. Nový album Guns je bomba, první Velveti taky nejsou špatný, ale srovnávat se to nedá, o druhým albu nemluvě. Ohledně názvu – opět, přečti si CHAT.
Že jsou GN'R mrtví je stejná kravina jako to ostatní, opět to vypovídá o informovanosti z českých médií – ale že tím okolní svět dost žije, to už se tu tak moc neví. Na posledním turné leckdy vyprodaný stadiony (samozřejmě i různý průsery), trhání rekordů v prodeji lístků (a to bez vydání novýho alba), teď i bez promotion rekordy v poslechu alba na myspace, atd. atd., je toho hodně.
1) ČTI,
2) MLUV.
:-)

to radegast:

(Lukáš, 12. 1. 2009 22:46)

...že fér by bylo kdyby si Axl změnil název... kdyby si četl pořádně ty překlady ohledně tohohle problému tam toho najdes celkem dost. A ohledně vychvalování Axla, myslíš, že by bez něj měli GN'R takovou image jakou maj? To těžko. Poslechni si jak zní takové It's So Easy v podání Weilanda. Ne nadarmo se zrodilo slovo frontman. Jasný Slashovi se nic upřít nedá,stejně jako Izzovy atd. ale když se řekne GN'R lidem se vybaví zrzatej cvok v trenýrkách a pak až Slashovi riffy. Stay peace. Rock 4ever.