Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekGuns N' RosesTop ten nesmyslůAneb bludy a nesmysly, zplozené povětšinou českými hudebními publicisty, a jejich vyvrácení mou osobou na základě dlouhodobé oddanosti této kapele a široké informovanosti o lecjakém dění kolem... 


Kravin, jaké o GN'R napsali hudební publicisté, a to bohužel zejména tuzemští, bylo a stále je dost. Už několikrát jsem si říkal, jak mě štve, že na internetu a v tisku neustále kolují stejné blbosti omílané dokola, vznikajíce nejspíš přímo v tupých mozcích samotných publicistů, nebo chybnými opisy z různých webů. Nejspíše se novináři, líní na to, aby se podívali na kvalitní zahraniční weby jako www.newgnr.com, www.heretodaygonetohell.com, www.gnrdaily.com a samozřejmě oficiální www.gunsnroses.com (viz taky má sekce Odkazy), orientují podle přiblblých webů typu musicserver.cz, kde opíší první nesmysl, který si tamní redaktoři zamanou napsat, a pak to tak taky vypadá. Možná je to i jazykovou bariérou, kdo ví.

Asi se budu i opakovat, každopádně tento článek je alespoň pro ty, kterým se nechce číst celá ta sekce o historii. Tady vyvracím nejčastější tmářské bludy. Oněch blbostí sem nemusím nutně dát jen deset – budu je prostě přidávat, jak budu narážet na další perly hlavně z per českých hudebních publicistů...

Zkuste se podívat hlavně sem – přehledná historie GN'R:
http://www.heretodaygonetohell.com/history/index.htmlPozn.: Jednotlivé body neaktualizuji, to bych časem mohl polovinu smazat (viz komentáře dole). Takhle alespoň máte nějakou zpětnou odezvu, kontrolu toho, co píšu a co později vyjde najevo - jinými slovy: nevymýšlím si...Nesmysl č. 1: "Axl vyhodil Slashe a ostatní."

Ve skutečnosti se názory Axla a Slashe začaly lišit už v raných 90. letech kolem vydání alba "The Spaghetti Incident?". Že Axl vyhodil Slashe proto, jelikož ten nahrál svou první sólovku Slash's Snakepit, je samozřejmě blbost. Axlovy intence byly trochu směrem k modernější muzice, kdežto Slash se chtěl údajně stále držet spíš stylu Appetite For Destruction. V roce 95 zkoušeli dokonce se Zakkem Wyldem, každopádně Slash odešel sám od sebe v roce 1996 a rok poté ho následoval Duff. Jediní, kdo byli vyhozeni, byl Steven kvůli svým drogám a v roce 97 Matt (z ne úplně jasných důvodů, nejspíš se neustále zastával Slashe atd.). Samozřejmě že Slash často poskytuje rozhovory a všichni tudíž mají k dispozici pouze jeho vlastní verzi příběhu, všichni debilní novináři tudíž považují pouze ji za tu jedinou a pravdivou. Nicméně i Axl podal pár interview, kde tyto záležitosti zčásti vysvětluje. Ani Slash sám nikdy netvrdil, že byl vyhozen.


Nesmysl č. 2: "Od roku 1991 GN'R nevydali žádnou novou nahrávku." 

Je pravda, že ona dlouho očekávaná a k vzteku různých pomlouvačných novinářů už teď v podstatě legendární deska Chinese Democracy zatím stále ještě nevyšla, nicméně neznamená to, že by GN'R od té doby nevydali vůbec nic. V roce 1993 vyšla deska předělávek "The Spaghetti Incident?". Rok poté vyšel soundtrack k filmu Interwiev s upírem, předělávka od Stounů, Sympathy for the Devil. To byla poslední nahrávka této nejslavnější sestavy. V roce 1999 vycházejí dva soundtracky – Sweet Child O' Mine (mix staré a nové nahrávky, Big Daddy soundtrack) a Oh My God (soundtrack k End Of Days, první úplně nová píseň od "nových" GN'R). Dále DVD Tokyo 92, později DVD Welcome to the Videos (1998), The Best of (2004), Hollywood Rose: The Roots of Guns N' Roses (1984/2004), a v roce 2007 se Axl poprvé od roku 99 objevil oficiálně na nějaké zbrusu nové nahrávce, konkrétně na desce Sebastiana Bacha (jenž s kapelou hrál jako předskokan na turné 2006) s názvem Angel Down, kde spolu nazpívali hned tři songy.


Nesmysl č. 3: "Deska Chinese Democracy se natáčí už 17 let." 

Ha, to by museli začít s nahráváním už v roce 1991. Jak velký to je nesmysl asi ani nemusím vysvětlovat. V roce 1997 se obměnili členové a až tehdy začali cosi tvořit (Axl třeba měl ušetřené nějaké nápady už z dřívější doby, ale hlavní materiály vznikaly až s novou kapelou). Mluvit se tedy dá o období od roku 1997, i když o desce začal sám Axl mluvit až roku 1999, kdy také podal několik interview. Dá se tedy říci, že se jedná o 9, respektive 11 let. I tak je to dlouho a já to rozhodně neomlouvám, ale dělo se toho hodně - změny, soudy s bývalými členy atd. Spíše mě zaráží, co se dělo několik posledních let (2004-2007), než to, že to nevyšlo třeba už v roce 2002.


Nesmysl č. 4: "Kapela se v roce 1996 rozpadla." 

Jak jsem již psal, v roce 96 odešel Slash, v roce 97 ho následovali Duff a Matt. Téhož roku tam ale přicházejí někteří noví členové – Robin Finck, který se v roce 99 odporoučí zpět k Nine Inch Nails, ale od roku 2000 se vrátí nastálo, Tommy Stinson, Josh Freese atd. Vychází výše zmíněné soundtracky a videa a roku 2001 se konají první koncerty (celkem 3, ještě s Paulem "Huge" Tobiasem na kytaru), roku 2002 začíná první "Chinese Democracy" world tour, které je nedokončeno. Pak dlouho nic a roku 2006 se GN'R vrací v plné síle a skvělé formě a koncertují na světovém turné až do roku 2007. Sem tam se objevují i na různých akcích a soukromých večírcích.


Nesmysl č. 5: "Asi od roku 2000 kapela stále posouvá a slibuje vydání alba, další slib byl porušen v březnu 2007, kdy mělo album vyjít." 

Už jsem tu vysvětloval, jak je to s tou datací; zde se ale chci zaměřit spíše na ono slovo "slibují". To je totiž tak: GN'R, a to ať už kapela nebo management, vlastně nikdy nic moc doopravdy neslibovali. V těch letech, kdy občas podávali rozhovory někteří členové kapely (ne Axl, jeho interview by se dala spočítat na prstech jedné ruky – asi jedno nebo dvě roku 1999, jedno roku 2000, jedno či dvě z 2001, 2002 a pak snad nic až do roku 2006), vždy řekli cosi jako že album už se blíží a že už by mělo vyjít "brzy" či "příští rok". Tohle je ale věc, která se nedá považovat za slib (nehledě na to, že pravou znalost stavu věcí má patrně jen sám Axl, management a nahrávací společnosti), spíše za vroucné přání. Když za vámi přijde novinář a ptá se na album, přece ho nepošlete do prdele, něco mu říct musíte – mluvíte přes něj vlastně hlavně ke svým fanouškům –, ale v žádném případě se to nedá považovat za nějaké závazné sliby. Odtud pak vznikají takové ty novinářské výmysly o tom, že "album slibují už přes deset let a nikdy to nedodrží".
Stejně tak v březnu roku 2007 sice album mohlo vyjít, ale Axl osobně poslal na oficiální stránky dopis pojednávající o různých potížích, vyhození managera atd., a toto březnové datum bylo pouze zkušební, dočasné, předběžné, bylo by reálné, pokud by věci šlapaly jak mají. Nakonec to nevyšlo a později se tam alespoň objevila zpráva o tom, že album se už mixuje.


Nesmysl č. 6: "Kapela GN'R, kde z původních členů (Axl, Slash, Duff, Izzy, Steven), zbyl už jen sám zpěvák,..."  

Znáte to, jakmile je v současném tisku někde zmínka o Guns N' Roses, hned je za tím nutně připojen tento dodatek, jako by autory snad měl stihnout nějaký pekelný trest, pokud by tuto (mylnou) informaci nepřidali. A přitom, četli jste někde článek typu "Deep Purple, kde z původních členů zbyli už jen tři" nebo "kde už ovšem nehraje původní legendární kytarista Ritchie Blackmore" a podobné věci? Nechápu, proč to novináři omílají pořád dokola. Tak to prostě chodí, kapely se dávají dohromady a členové se střídají. Noví GN'R jsou skvělí, stačí si zajít na koncert či skouknout bootlegy. Vezměte si například takovou světoznámou kapelu, jakou jsou američtí Ministry. Zpěvák a hlavní mozek kapely Al Jourgensen obměňuje sestavu pomalu při natáčení každé další desky, a přitom nikde nevidím články, kde by se pořád omílalo "Ministry, kde z původních členů zbyl už jen zpěvák..." 

A když už jsme tedy u těch původních členů, tak musím novináře trochu usadit a sdělit jim, že jsou stejně vedle. Úplně původní členové Guns N' Roses totiž nebyli Slash & co., jak si všichni myslí. Byli to Axl Rose, Izzy Stradlin', Tracii Guns, Ole Beich a Rob Gardner (viz sekce historie GN'R). Podle příjmení Traciiho a Axla se pak pojmenovali Guns N' Roses. Takže páni publicisté, pokud chcete pořád dokola mlít ty své mantry o tom, kdo tam zbyl a nezbyl z původní kapely, zjistěte si nejdřív, kdo v té původní kapele doopravdy byl, a nepište bludy. Mimochodem, málokdy se zmiňuje jméno klávesáka Dizzyho Reeda, jenž sice není z původní sestavy (ať už té první, nebo té nejslavnější se Slashem a ostatními), ale působil v kapele od začátku 90. let (znali se ovšem už dříve) a stál po boku Axla celou tu dobu až dodnes, také je právoplatným členem kapely.


Nesmysl č. 7: "Axl stále jen napadá fanoušky." 

Axl se v posledních letech trochu uklidnil a neváhá se fanoušků naopak i zastat, pokud zmagoří ochranka. Už jsem to psal do sekce GN'R, viz třeba toto video z jednoho koncertu roku 2006.
http://www.youtube.com/watch?v=NrkGiguJdY0

 

Nesmysl č. 8: "Album Chinese Democracy vlastně zatím nejspíš vůbec neexistuje." 

Jasně. V průběhu konce devadesátých let a hlavně po roce 2000 jsme slyšeli už tolik názvů nových songů, tolik informací v interview, že opravdu nebudeme věřit této donebevolající kravině. Kritici si totiž pletou pojem album, které ještě nebylo natočeno s pojmem album, které ještě nebylo vydáno. Na novém materiálu se začalo pracovat kolem roku 97. Co by asi celou tu dobu muzikanti dělali? V několika interview z let 2001-2006 jsme se mohli dozvědět názvy nových písniček, potvrzené samotnými členy kapely. Známe Chinese Democracy, The Blues, There Was A Time, Madagascar, Silk Worms, Better, Rhiad And The Bedouins, I.R.S., Catcher In The Rye. Dále se mluví o písních Sorry, Prostitute, Seven, Thyme a další. Sám Sebastian Bach (aka Baz), který s kapelou jezdil na tour 2006, zmínil, že s Axlem zpívá na songu Sorry a na oplátku pak Axl nahrál tři songy na jeho album (viz výše). No a Baz i někteří další muzikanti řekli několikrát novinářům, že nejen že album existuje a vyjde, ale nahrány jsou celkově už alespoň tři desky a ty dvě další by měly za nějaký čas poté následovat.


Nesmysl č. 9: "Za celou tu dobu nahrávání (od druhé poloviny 90. let) bylo nahráno pouze kolem 13 písniček."

Vlastně viz bod č. 8. Samozřejmě že toho bylo nahráno více, akorát na prvním albu z údajné trilogie, tedy na Chinese Democracy, bude prý okolo 13 songů.


Nesmysl č. 10: "V roce 2006 byli GN'R na koncertech párkrát vypískáni."

Krásný příklad toho, jak někteří debilní novináři dokáží překrucovat skutečné informace a vybírat si z nich jen to, co se jim hodí. Na několika koncertech na šňůře 2006-2007 se stalo, že nějaký fanoušek hodil cosi na pódium – například v Newcastlu minci, jinde různý bordel a jednou i tzv. "piss-bottle". Fanoušci samozřejmě občas pískali, když čekali dlouho na hlavního aktéra (GN'R), který měl opět zpoždění. Ovšem to neznamená, že by snad kapela byla vypískána, dokonce ten koncert, kde na pódiu přistála ona láhev, se pak stal jedním z velmi úspěšných, fanoušci nakonec bouřili a byla obrovská atmosféra i návštěvnost. To, že se vždycky v davu najde nějaký blb, ještě neznamená, že mluví za všechny ostatní. Občas pak tito blbové také bývají vyhozeni. Ve zprávách se pak objeví, že Axl utnul píseň a vynadal někomu z provokujících "fanoušků", ale už se tam nepíše o tom, že to pak byl fantastický koncert.

A mimochodem, v roce 2006 vyhráli Guns N' Roses dle statistik nějakou anketu o nejprodávanějšího interpreta co se týče koncertních lístků za léto 2006. Předčili tak Madonnu, Red Hot Chilli Peppers a další – a považte, to už podruhé jeli turné na album, které zatím nevyšlo, s ne moc velkou propagací a minimální komunikací s médii a s "jediným zbylým členem původní sestavy"! Tady vidíte, co znamená, když je někdo doopravdy dobrý...


Nesmysl č. 11: "Je duben 2008 a já už jsem četl/a recenzi na Chinese Democracy, album tudíž už muselo vyjít!"

Ha, tohle je hlavně česká specialita. Jak už asi všichni víte, během několika málo posledních let pronikly na internet tzv. "leaks", čili napůl hotové demo songy z nahrávání, poslední na jaře 2006. Spousta lidí z toho začala dělat různé kompilace a byl kolem toho velký poprask (různé verze, odhalené padělky, napodobeniny, tutové "konečné verze" od fanoušků apod.). No a někteří a) méně informovaní lidé, b) lidé negativně zaujatí proti kapele (v obou případech zdravím české hudební novináře), z toho vyvodili, že to už je ono album. Stáhli to bůhvíkde na netu a dokonce měli tu drzost, že na to napsali několik recenzí, jako kdyby to bylo pravé album. Že o tom ještě nikde – včetně oficiálního webu – není ani zmínky, to je očividně nezaráželo. Věřte tomu, že až tohle album vyjde, bude to naprostá bomba (bomba informační a já pevně věřím, že i hudební), i když spousta lidí je už teď rozhodnuta, že album strhá a bude ho nenávidět, protože jsou to prostě omezení blbci. Jak řekl Dizzy Reed jednomu novináři v roce 2006: "But you know what? Fuck 'em!"


Nesmysl č. 12: "Slyšel/a jsem cosi o znovuobnovení staré sestavy!"

Ne, není to pravda. Revival se nechystá a ani nikdy nechystal. Mluvilo se o tom v roce 2006, ale zjistilo se, že si to vymyslela Slashova bývalá a nic z toho nebylo. Dokonce sám Axl toho roku v jednom rozhovoru popřel tyto spekulace. Jediné, co se možná blížilo něčemu takovému, byla show v červenci 2007, kterou spunktoval Steven Adler a zahrál si tam ještě s Izzym a Duffem. Slash byl pouze na chvíli přítomen v publiku (také aby zamezil kecům o opětovném spojení starých členů) a později odešel. Axl tam nebyl vůbec, však taky ani nesliboval, že přijde. Není se co divit.


Nesmysl č. 13: "V devadesátých letech se staří GN'R rozpadli také proto, že je zastínila sláva Nirvany."

Kromě hudebních publicistů je tohle oblíbená teorie samozřejmě i samotných fanoušků Nirvany, i když, nemůžu si pomoct, stejně jsem to slyšel více od novinářů než od samotných Nirvana fans, možná proto, že většina fanoušků je více informovaná a ví, o co jde.

Tak tedy: to, že by snad Nirvana zastínila GN'R, je opravdu blbost. Dokonce Slash se k tomu v jednom nedávném rozhovoru vyjádřil a taky řekl, že je to nesmysl. Zhruba v roce 1992 byli GN'R největší stadiónovou kapelou světa a naopak v jejich stínu stála, dá se říci, většina ostatních kapel. Nirvana vydala v roce 1991 slavné album Nevermind, ale stále si nemohla dělat nároky na to, že by snad Guns zastínila. Ve skutečnosti dokonce GN'R nabídli v té době Nirvaně, aby jim dělala předkapelu, což tedy pak Kurt sám odmítl (Axl a Kurt se nikdy neměli rádi, viz sekce GN'R historie). Nirvana nebyla v té době ani zdaleka tak populární kapelou, jakou se stala později po Kurtově smrti. Neshody uvnitř campu GN'R neměly s Nirvanou či grungem obecně nic společného a Nirvana je v té době prostě zastínit nemohla. Na jedné straně Cobainova smrt a nástup kultu Nirvany a na druhé straně neshody Axla a Slashe vedoucí v pozdější rozpad staré sestavy byly dvě linie, které běžely paralelně vedle sebe bez vzájemného vlivu.


Nesmysl č. 14: "Od roku 2001 vystupuje Axl s kapelou pod názvem 'New Guns N' Roses'."

Ve zkratce: další ukázka novinářské blbosti a lenosti. Pár nadšenců, co si udělalo vlastní stránky o GN'R, psalo třeba o jejich historii atd. a používali tam pro odlišení názvy jako "old GN'R" či "new GN'R" nebo stránky rovnou věnovali pouze "new Guns N' Roses". Žurnalisti, jelikož v tom mají bordel, se podívali na tyto stránky a odvodili z toho, že Axl má nyní kapelu takto pojmenovanou, vždyť by to i dávalo smysl atd., bla bla bla. Jak už jsem říkal, je to blbost, je to stále Guns N' Roses; v kapelách se sestavy mění, staří členové odcházejí a noví zase přicházejí, tak to chodí. Poslední ze staré party odešli před 11 lety, to je podle mě dost dlouhá doba na to, aby si člověk zvykl.

ObrazekNesmysl č. 15: Vyšla kniha Guns N' Roses – Reckless Road (česky Bezohledná jízda), která má podpořit nové album Chinese Democracy.


Pravdivá je samozřejmě pouze první polovina věty. Kniha je to sice pěkná, ale je naprostý nesmysl, že by vyšla na podporu nového alba. Je to knížka o "making of Appetite for Destruction", je tudíž o starých Guns, je tam spousta fotek a reporty z koncertů z éry před Appetite. Když se podíváte do knihy, uvidíte, že autor Marc Canter je sice možná kámoš se Slashem a spol., od kterých je tam i nějaká ta věta k příležitosti vydání knihy, ale tohle všechno je starý tábor a s Axlem to nemá naprosto nic společného, však tam od něj taky není ani slovo. Tahle kniha určitě nevyšla ve spolupráci s ním, nedej bože na jeho popud, a rozhodně nevyšla cíleně jako podpora nového alba. Jestli to bude mít na prodej alba nějaký vliv, pak opravdu pramalý, a... jako cynik bych spíš myslel, že kniha se má svézt na vlně znovu obnoveného zájmu veřejnosti (nejenom fans) o Guns N' Roses díky vydání dlouho odkládaného alba. Jinými slovy, ať už je to jakkoliv, rozhodně se bude kniha líp prodávat teď, než by tomu bylo řekněme před třemi čtyřmi lety...


Nesmysl č. 16
  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re...

(Radegast, 12. 1. 2009 21:50)

Kámo já sem se podepsal a mimochodem ty tu taky nemáš adresu tak nemluv o anonymitě. O GnR toho taky dost vim...mimochodem doporučuju ti knihu Bezohledná jízda;)... A vim, kdo staré GnR zničil proto sem Axla nazval tak jak sem ho nazval a upřímně, bez Slashe, Izzyho atd by se nikdy tak daleko nedostal a teď si jen líže smetanu. Kdo mu složil Sweet child o mine nebo Paradise city??? Jasně že Izzy a Axl si zase vyžral slávu. Sry ale to jak tu vychvaluješ Axla to mě vážně nasralo, proto sem se uchýlil trochu k silnějšímu slovníku. Jasně věřim, že ty překlady ti zaberou čas a ty sem ti rozhodně nevytýkal. Jestli to potřebuješ tak ti je i pochválim: Ty překlady se ti vážně povedly a vážim si toho, že je děláš;)...i když teda já je nečet ale pro ty co neumí anglicky je to rozhodně dobrá věc;). Nakonec bych akorát napsal, že GnR už sou dávno mrtvý. Gnr byly za času Destrukce a Iluze a časem se prostě rozpadly. Ty dnešní sou uplně jiná skupina a proto si myslim, že každej by měl uznat, že fér by bylo kdyby si Axl změnil název tý skupiny jako to například udělal Jimi Page se Zeppelinama, že nezůstal u Yardbirds a neprofitovat z toho legendárního ména GnR. A to že to neudělal svědčí o jeho charakteru sobce a kariéristy. Podle mě Gnr proslavily především Slashovy riffy a upírat podíl i ostatních bejvalejch členů je velká chyba. Měj se...

re...

(D.F., 12. 1. 2009 19:25)

Mimochodem, ač je můj názor odlišný od tvého, na rozdíl od tebe jsem dokázal se vyvarovat osobního napadání či urážek.
Miluju tyhle anonymní "internetové hrdiny"...

re...

(D.F., 12. 1. 2009 19:23)

1) Pokud si projdeš celé stránky (tedy alespoň co se obsahu věnujícímu se GN'R týče), nenajdeš zde jediné tvrzení, které by říkalo, že se považuju za ODBORNÍKA na GN'R.
2) Špatně jsi pochopil mé tvrzení – mylná informace nebyla ta, že tam zbyl jen Axl, nýbrž ta, že původní sestava kapely známé pod názvem Guns N' Roses je Slash, Duff atd., když ve skutečnosti je to Tracii, Ole Beich atd.
3) Moje informace jsou sestaveny z dostupných zdrojů starších, jakožto i poznatků nejnovějších (viz např. nový Axlův chat). Věnuji se tomu, co mě neskutečně baví (Guns), a snažím se taky tak trochu "vyvádět z mlhy" lidi, kteří jsou – ne vlastní vinou – dezinformováni médii, zejména tedy českými. Nejsem zdaleka jediný, kdo se věnuje nějaké kapele (či jakékoliv jiné věci) a má o ní web, a neváhám zamířit kritikou klidně i na samotného Axla – pokud si to ovšem ZASLOUŽÍ, pokud to má nějaký pravdivý podklad (ne tedy první blbost, co si o tom přečtu někde na webu). Za celou historii GN'R byla o téhle bandě (ať už sestavě staré či nové) napsána obrovská spousta sraček, až si myslím, že v tomhle mají hudební publicisté smutný rekord (hlavně v minulosti a taky hlavně v ČR). Nevím, jaké jsou tvoje zdroje, a nikdy se nebráním novým poznatkům (opět – pokud to je zdroj důvěryhodný). Jinak nevím, jaké další konkrétní "nesmysly" máš na mysli.
3) Z tvého použití slova buzík mi je jasné, jak zhruba to ohledně téhle kapely vidíš, a tudíž nevidím smysl v jakékoliv další polemice.
4) E-stránky mi vyhovují, nikdy jsem s nimi nikde "nemachroval" a nemám důvod přecházet na html.
5) Ze zatím obdržených reakcí mám za to, že mé snahy jsou relativně celkem ceněny. Nic si za to neúčtuju a od nikoho nic nechci (maximálně teda nějakou tu odezvu), ač dělat všechny ty překlady atd. zabere docela dost času, zvláště v mé situaci.
Hezký den...

nepis hovna!

(Radegast, 12. 1. 2009 18:26)

Sry ale píšeš tu dost nesmysly a to se považuješ za odborníka na gnr:D:D:D:D...Nejsi náhodou milenec Axla?...Jo a eště mi vysvětli prosimtě tohle (je to na začátku): "...jako by autory snad měl stihnout nějaký pekelný trest, pokud by tuto (MYLNOU) informaci nepřidali"....co je na tý informaci mylnýho ty trubko?? Je naprosto pravdivá pač už tam zbyl jenom ten buzík. Tak se laskavě pouč a douč. A mimochodem se stránkama na estrankach bych moc nemachroval. Když chceš mít web tak se aspoń nauč v html;)

support

(D.F., 16. 8. 2008 9:33)

Guns N' Roses, Praha, 20. 5. 1992 - předkapely: Soundgarden, Faith No More. ;)

Nirvana

(Kurt scheler, 14. 8. 2008 23:39)

tak prd,byli to FNM, tak sorač no...nějak se mi to pomotalo

Nesmysl č. 13

(dotaz, 14. 8. 2008 23:25)

a nedělali náhodou předkapulu na Strahově právě Nirvana???? Já mám zato, že jo, nebo to byli FnM..??

Javooor

(Kurtik, 12. 8. 2008 23:07)

Už se stalo!

thanks

(D.F., 12. 8. 2008 17:55)

Díky! Můžeš ji doporučit kámošům...

Not-Ouuu

(Kurtik, 12. 8. 2008 0:29)

Jo dobre aspoň to vííš-já také nejsem expert-no a GNR-jsem začal poslouchat nedávno a musím říct,že na tehle stránce jsem se toho dozvěděl asi nejvíc - je fakt super !A nemůžu se dočkat toho New Alba!!!!!!!!

ajaj

(D.F., 11. 8. 2008 18:15)

Jo tak to sorry, máš pravdu a já měl celej život zato, že to bylo v roce 92. Já jsem přece jen spíš přes ty GN'R...
Díkes. Jinak Nirvanu si samozřejmě poslechnu rád taky, dokonce jsme něco od nich hráli, když jsem kdysi bubnoval v kapele.

OOOOOU.........

(Kurtik, 10. 8. 2008 23:59)

Ale máš super stranku,no i když neeee bez chyby-Nirvana nevydala Nevermind v roce 1992,ale 1991 víííš ? my name is...Axl-Kurt-Rosebain.

re...

(D.F, 21. 7. 2008 11:22)

To je dobrej nápad. Asi od 80. let - vznik Guns s původními členy, pak příchod Slashe a Duffa, Appetite, Illusions world tour, odchod Slashe, první koncerty 2001, tour 2002, tour 2006-07,... nevim, těžko vybírat...

re...

(Lukas, 20. 7. 2008 17:38)

no me napadlo ze tenhle hnus na kterej se neda divat...ze bych udelal vlastni video...o opravdovejch osudovejch okamzicich...ale nevim jiste co bych tam dal...asi odchod slashe a vznik new GN'R...ale dal..tezko rict

Díky

(D.F., 20. 7. 2008 11:47)

No jasně, dokonce jsem o tom už někam psal.
St. Louis byl sice velkej průser, ale takovejch věcí bylo víc a zas tak osudový to nebylo.
- Izzy a neshody s Axlem ohledně jména - totální blbost, Iz odešel z jinejch důvodů a Axl koupil jméno GN'R až pozdějc. Izzy taky nic neodstartoval, lidi odcházeli mnohem později z jinejch důvodů, s Izzym to nijak nesouviselo.
- "V prosinci vypuštěný singl Madagascar"... ha ha, pane bože, tohle je prostě klasika českých hudebních publicistů píšících o Guns N' Roses! Žádný singl samozřejmě nebyl, to se možná nechali zblbnout nějakým webem, co recenzoval leaks...
No, vlastně se ani nedivím, zkrátka klasika, opět gratulujui českým novinářům...

video

(Lukas, 19. 7. 2008 21:35)

videl si uz tohle video? http://www.stream.cz/video/39/56630-tri-osudove-okamziky-guns-n-39-roses podle me je plny kecu a lzi...ten co to delal nevi o guns n roses vbc nic...myslim ze sedi do tyhle rubriky

re...

(D.F., 4. 7. 2008 11:17)

Díky. Jo, taky jsem to četl, ale o tom mluví jen on jako o možnosti, nic takovýho se zatím nechystá. Semtam se tyhle věci objevujou v tisku, ale zvláště český novináři to hrozně zkomolí atd. Asi v roce 2012 mají být GN'R uvedení do nějaký síně slávy a mluví se o jednom příležitostným reunion představení - to bych si dokázal představit. Nicméně v tomhle okamžiku rozhodně ne, je to blbost a Axl by to nikdy neudělal, teď je potřeba promotion na novou desku a po tom všem cirkusu kolem a těch zdržovačkách by tohle bylo to poslední, co by se tak mohlo stát... A zapomeňte lidi už jednou provždy na reunion, když to vezmu kolem a kolem, udělat to napořád by byla hrozná blbost z mnoha důvodů. Jo, jasně, bylo by to zajímavý a tak, ale dlouhodobě to fungovat nebude, dejte na má slova...

Sjednocení

(Lukas, 3. 7. 2008 21:18)

ja sem ted nekde cetl rozhovor s mattem a rikal ze se mluvi o sjednoceni puvodni kapely(izzy atd..)nvm co je na tom pravdy ale uznej ze by to bylo super...jinak mas super stranky Guns N' Fucken Roses 4ever :)