Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekGuns N' RosesTop ten nesmyslůAneb bludy a nesmysly, zplozené povětšinou českými hudebními publicisty, a jejich vyvrácení mou osobou na základě dlouhodobé oddanosti této kapele a široké informovanosti o lecjakém dění kolem... 


Kravin, jaké o GN'R napsali hudební publicisté, a to bohužel zejména tuzemští, bylo a stále je dost. Už několikrát jsem si říkal, jak mě štve, že na internetu a v tisku neustále kolují stejné blbosti omílané dokola, vznikajíce nejspíš přímo v tupých mozcích samotných publicistů, nebo chybnými opisy z různých webů. Nejspíše se novináři, líní na to, aby se podívali na kvalitní zahraniční weby jako www.newgnr.com, www.heretodaygonetohell.com, www.gnrdaily.com a samozřejmě oficiální www.gunsnroses.com (viz taky má sekce Odkazy), orientují podle přiblblých webů typu musicserver.cz, kde opíší první nesmysl, který si tamní redaktoři zamanou napsat, a pak to tak taky vypadá. Možná je to i jazykovou bariérou, kdo ví.

Asi se budu i opakovat, každopádně tento článek je alespoň pro ty, kterým se nechce číst celá ta sekce o historii. Tady vyvracím nejčastější tmářské bludy. Oněch blbostí sem nemusím nutně dát jen deset – budu je prostě přidávat, jak budu narážet na další perly hlavně z per českých hudebních publicistů...

Zkuste se podívat hlavně sem – přehledná historie GN'R:
http://www.heretodaygonetohell.com/history/index.htmlPozn.: Jednotlivé body neaktualizuji, to bych časem mohl polovinu smazat (viz komentáře dole). Takhle alespoň máte nějakou zpětnou odezvu, kontrolu toho, co píšu a co později vyjde najevo - jinými slovy: nevymýšlím si...Nesmysl č. 1: "Axl vyhodil Slashe a ostatní."

Ve skutečnosti se názory Axla a Slashe začaly lišit už v raných 90. letech kolem vydání alba "The Spaghetti Incident?". Že Axl vyhodil Slashe proto, jelikož ten nahrál svou první sólovku Slash's Snakepit, je samozřejmě blbost. Axlovy intence byly trochu směrem k modernější muzice, kdežto Slash se chtěl údajně stále držet spíš stylu Appetite For Destruction. V roce 95 zkoušeli dokonce se Zakkem Wyldem, každopádně Slash odešel sám od sebe v roce 1996 a rok poté ho následoval Duff. Jediní, kdo byli vyhozeni, byl Steven kvůli svým drogám a v roce 97 Matt (z ne úplně jasných důvodů, nejspíš se neustále zastával Slashe atd.). Samozřejmě že Slash často poskytuje rozhovory a všichni tudíž mají k dispozici pouze jeho vlastní verzi příběhu, všichni debilní novináři tudíž považují pouze ji za tu jedinou a pravdivou. Nicméně i Axl podal pár interview, kde tyto záležitosti zčásti vysvětluje. Ani Slash sám nikdy netvrdil, že byl vyhozen.


Nesmysl č. 2: "Od roku 1991 GN'R nevydali žádnou novou nahrávku." 

Je pravda, že ona dlouho očekávaná a k vzteku různých pomlouvačných novinářů už teď v podstatě legendární deska Chinese Democracy zatím stále ještě nevyšla, nicméně neznamená to, že by GN'R od té doby nevydali vůbec nic. V roce 1993 vyšla deska předělávek "The Spaghetti Incident?". Rok poté vyšel soundtrack k filmu Interwiev s upírem, předělávka od Stounů, Sympathy for the Devil. To byla poslední nahrávka této nejslavnější sestavy. V roce 1999 vycházejí dva soundtracky – Sweet Child O' Mine (mix staré a nové nahrávky, Big Daddy soundtrack) a Oh My God (soundtrack k End Of Days, první úplně nová píseň od "nových" GN'R). Dále DVD Tokyo 92, později DVD Welcome to the Videos (1998), The Best of (2004), Hollywood Rose: The Roots of Guns N' Roses (1984/2004), a v roce 2007 se Axl poprvé od roku 99 objevil oficiálně na nějaké zbrusu nové nahrávce, konkrétně na desce Sebastiana Bacha (jenž s kapelou hrál jako předskokan na turné 2006) s názvem Angel Down, kde spolu nazpívali hned tři songy.


Nesmysl č. 3: "Deska Chinese Democracy se natáčí už 17 let." 

Ha, to by museli začít s nahráváním už v roce 1991. Jak velký to je nesmysl asi ani nemusím vysvětlovat. V roce 1997 se obměnili členové a až tehdy začali cosi tvořit (Axl třeba měl ušetřené nějaké nápady už z dřívější doby, ale hlavní materiály vznikaly až s novou kapelou). Mluvit se tedy dá o období od roku 1997, i když o desce začal sám Axl mluvit až roku 1999, kdy také podal několik interview. Dá se tedy říci, že se jedná o 9, respektive 11 let. I tak je to dlouho a já to rozhodně neomlouvám, ale dělo se toho hodně - změny, soudy s bývalými členy atd. Spíše mě zaráží, co se dělo několik posledních let (2004-2007), než to, že to nevyšlo třeba už v roce 2002.


Nesmysl č. 4: "Kapela se v roce 1996 rozpadla." 

Jak jsem již psal, v roce 96 odešel Slash, v roce 97 ho následovali Duff a Matt. Téhož roku tam ale přicházejí někteří noví členové – Robin Finck, který se v roce 99 odporoučí zpět k Nine Inch Nails, ale od roku 2000 se vrátí nastálo, Tommy Stinson, Josh Freese atd. Vychází výše zmíněné soundtracky a videa a roku 2001 se konají první koncerty (celkem 3, ještě s Paulem "Huge" Tobiasem na kytaru), roku 2002 začíná první "Chinese Democracy" world tour, které je nedokončeno. Pak dlouho nic a roku 2006 se GN'R vrací v plné síle a skvělé formě a koncertují na světovém turné až do roku 2007. Sem tam se objevují i na různých akcích a soukromých večírcích.


Nesmysl č. 5: "Asi od roku 2000 kapela stále posouvá a slibuje vydání alba, další slib byl porušen v březnu 2007, kdy mělo album vyjít." 

Už jsem tu vysvětloval, jak je to s tou datací; zde se ale chci zaměřit spíše na ono slovo "slibují". To je totiž tak: GN'R, a to ať už kapela nebo management, vlastně nikdy nic moc doopravdy neslibovali. V těch letech, kdy občas podávali rozhovory někteří členové kapely (ne Axl, jeho interview by se dala spočítat na prstech jedné ruky – asi jedno nebo dvě roku 1999, jedno roku 2000, jedno či dvě z 2001, 2002 a pak snad nic až do roku 2006), vždy řekli cosi jako že album už se blíží a že už by mělo vyjít "brzy" či "příští rok". Tohle je ale věc, která se nedá považovat za slib (nehledě na to, že pravou znalost stavu věcí má patrně jen sám Axl, management a nahrávací společnosti), spíše za vroucné přání. Když za vámi přijde novinář a ptá se na album, přece ho nepošlete do prdele, něco mu říct musíte – mluvíte přes něj vlastně hlavně ke svým fanouškům –, ale v žádném případě se to nedá považovat za nějaké závazné sliby. Odtud pak vznikají takové ty novinářské výmysly o tom, že "album slibují už přes deset let a nikdy to nedodrží".
Stejně tak v březnu roku 2007 sice album mohlo vyjít, ale Axl osobně poslal na oficiální stránky dopis pojednávající o různých potížích, vyhození managera atd., a toto březnové datum bylo pouze zkušební, dočasné, předběžné, bylo by reálné, pokud by věci šlapaly jak mají. Nakonec to nevyšlo a později se tam alespoň objevila zpráva o tom, že album se už mixuje.


Nesmysl č. 6: "Kapela GN'R, kde z původních členů (Axl, Slash, Duff, Izzy, Steven), zbyl už jen sám zpěvák,..."  

Znáte to, jakmile je v současném tisku někde zmínka o Guns N' Roses, hned je za tím nutně připojen tento dodatek, jako by autory snad měl stihnout nějaký pekelný trest, pokud by tuto (mylnou) informaci nepřidali. A přitom, četli jste někde článek typu "Deep Purple, kde z původních členů zbyli už jen tři" nebo "kde už ovšem nehraje původní legendární kytarista Ritchie Blackmore" a podobné věci? Nechápu, proč to novináři omílají pořád dokola. Tak to prostě chodí, kapely se dávají dohromady a členové se střídají. Noví GN'R jsou skvělí, stačí si zajít na koncert či skouknout bootlegy. Vezměte si například takovou světoznámou kapelu, jakou jsou američtí Ministry. Zpěvák a hlavní mozek kapely Al Jourgensen obměňuje sestavu pomalu při natáčení každé další desky, a přitom nikde nevidím články, kde by se pořád omílalo "Ministry, kde z původních členů zbyl už jen zpěvák..." 

A když už jsme tedy u těch původních členů, tak musím novináře trochu usadit a sdělit jim, že jsou stejně vedle. Úplně původní členové Guns N' Roses totiž nebyli Slash & co., jak si všichni myslí. Byli to Axl Rose, Izzy Stradlin', Tracii Guns, Ole Beich a Rob Gardner (viz sekce historie GN'R). Podle příjmení Traciiho a Axla se pak pojmenovali Guns N' Roses. Takže páni publicisté, pokud chcete pořád dokola mlít ty své mantry o tom, kdo tam zbyl a nezbyl z původní kapely, zjistěte si nejdřív, kdo v té původní kapele doopravdy byl, a nepište bludy. Mimochodem, málokdy se zmiňuje jméno klávesáka Dizzyho Reeda, jenž sice není z původní sestavy (ať už té první, nebo té nejslavnější se Slashem a ostatními), ale působil v kapele od začátku 90. let (znali se ovšem už dříve) a stál po boku Axla celou tu dobu až dodnes, také je právoplatným členem kapely.


Nesmysl č. 7: "Axl stále jen napadá fanoušky." 

Axl se v posledních letech trochu uklidnil a neváhá se fanoušků naopak i zastat, pokud zmagoří ochranka. Už jsem to psal do sekce GN'R, viz třeba toto video z jednoho koncertu roku 2006.
http://www.youtube.com/watch?v=NrkGiguJdY0

 

Nesmysl č. 8: "Album Chinese Democracy vlastně zatím nejspíš vůbec neexistuje." 

Jasně. V průběhu konce devadesátých let a hlavně po roce 2000 jsme slyšeli už tolik názvů nových songů, tolik informací v interview, že opravdu nebudeme věřit této donebevolající kravině. Kritici si totiž pletou pojem album, které ještě nebylo natočeno s pojmem album, které ještě nebylo vydáno. Na novém materiálu se začalo pracovat kolem roku 97. Co by asi celou tu dobu muzikanti dělali? V několika interview z let 2001-2006 jsme se mohli dozvědět názvy nových písniček, potvrzené samotnými členy kapely. Známe Chinese Democracy, The Blues, There Was A Time, Madagascar, Silk Worms, Better, Rhiad And The Bedouins, I.R.S., Catcher In The Rye. Dále se mluví o písních Sorry, Prostitute, Seven, Thyme a další. Sám Sebastian Bach (aka Baz), který s kapelou jezdil na tour 2006, zmínil, že s Axlem zpívá na songu Sorry a na oplátku pak Axl nahrál tři songy na jeho album (viz výše). No a Baz i někteří další muzikanti řekli několikrát novinářům, že nejen že album existuje a vyjde, ale nahrány jsou celkově už alespoň tři desky a ty dvě další by měly za nějaký čas poté následovat.


Nesmysl č. 9: "Za celou tu dobu nahrávání (od druhé poloviny 90. let) bylo nahráno pouze kolem 13 písniček."

Vlastně viz bod č. 8. Samozřejmě že toho bylo nahráno více, akorát na prvním albu z údajné trilogie, tedy na Chinese Democracy, bude prý okolo 13 songů.


Nesmysl č. 10: "V roce 2006 byli GN'R na koncertech párkrát vypískáni."

Krásný příklad toho, jak někteří debilní novináři dokáží překrucovat skutečné informace a vybírat si z nich jen to, co se jim hodí. Na několika koncertech na šňůře 2006-2007 se stalo, že nějaký fanoušek hodil cosi na pódium – například v Newcastlu minci, jinde různý bordel a jednou i tzv. "piss-bottle". Fanoušci samozřejmě občas pískali, když čekali dlouho na hlavního aktéra (GN'R), který měl opět zpoždění. Ovšem to neznamená, že by snad kapela byla vypískána, dokonce ten koncert, kde na pódiu přistála ona láhev, se pak stal jedním z velmi úspěšných, fanoušci nakonec bouřili a byla obrovská atmosféra i návštěvnost. To, že se vždycky v davu najde nějaký blb, ještě neznamená, že mluví za všechny ostatní. Občas pak tito blbové také bývají vyhozeni. Ve zprávách se pak objeví, že Axl utnul píseň a vynadal někomu z provokujících "fanoušků", ale už se tam nepíše o tom, že to pak byl fantastický koncert.

A mimochodem, v roce 2006 vyhráli Guns N' Roses dle statistik nějakou anketu o nejprodávanějšího interpreta co se týče koncertních lístků za léto 2006. Předčili tak Madonnu, Red Hot Chilli Peppers a další – a považte, to už podruhé jeli turné na album, které zatím nevyšlo, s ne moc velkou propagací a minimální komunikací s médii a s "jediným zbylým členem původní sestavy"! Tady vidíte, co znamená, když je někdo doopravdy dobrý...


Nesmysl č. 11: "Je duben 2008 a já už jsem četl/a recenzi na Chinese Democracy, album tudíž už muselo vyjít!"

Ha, tohle je hlavně česká specialita. Jak už asi všichni víte, během několika málo posledních let pronikly na internet tzv. "leaks", čili napůl hotové demo songy z nahrávání, poslední na jaře 2006. Spousta lidí z toho začala dělat různé kompilace a byl kolem toho velký poprask (různé verze, odhalené padělky, napodobeniny, tutové "konečné verze" od fanoušků apod.). No a někteří a) méně informovaní lidé, b) lidé negativně zaujatí proti kapele (v obou případech zdravím české hudební novináře), z toho vyvodili, že to už je ono album. Stáhli to bůhvíkde na netu a dokonce měli tu drzost, že na to napsali několik recenzí, jako kdyby to bylo pravé album. Že o tom ještě nikde – včetně oficiálního webu – není ani zmínky, to je očividně nezaráželo. Věřte tomu, že až tohle album vyjde, bude to naprostá bomba (bomba informační a já pevně věřím, že i hudební), i když spousta lidí je už teď rozhodnuta, že album strhá a bude ho nenávidět, protože jsou to prostě omezení blbci. Jak řekl Dizzy Reed jednomu novináři v roce 2006: "But you know what? Fuck 'em!"


Nesmysl č. 12: "Slyšel/a jsem cosi o znovuobnovení staré sestavy!"

Ne, není to pravda. Revival se nechystá a ani nikdy nechystal. Mluvilo se o tom v roce 2006, ale zjistilo se, že si to vymyslela Slashova bývalá a nic z toho nebylo. Dokonce sám Axl toho roku v jednom rozhovoru popřel tyto spekulace. Jediné, co se možná blížilo něčemu takovému, byla show v červenci 2007, kterou spunktoval Steven Adler a zahrál si tam ještě s Izzym a Duffem. Slash byl pouze na chvíli přítomen v publiku (také aby zamezil kecům o opětovném spojení starých členů) a později odešel. Axl tam nebyl vůbec, však taky ani nesliboval, že přijde. Není se co divit.


Nesmysl č. 13: "V devadesátých letech se staří GN'R rozpadli také proto, že je zastínila sláva Nirvany."

Kromě hudebních publicistů je tohle oblíbená teorie samozřejmě i samotných fanoušků Nirvany, i když, nemůžu si pomoct, stejně jsem to slyšel více od novinářů než od samotných Nirvana fans, možná proto, že většina fanoušků je více informovaná a ví, o co jde.

Tak tedy: to, že by snad Nirvana zastínila GN'R, je opravdu blbost. Dokonce Slash se k tomu v jednom nedávném rozhovoru vyjádřil a taky řekl, že je to nesmysl. Zhruba v roce 1992 byli GN'R největší stadiónovou kapelou světa a naopak v jejich stínu stála, dá se říci, většina ostatních kapel. Nirvana vydala v roce 1991 slavné album Nevermind, ale stále si nemohla dělat nároky na to, že by snad Guns zastínila. Ve skutečnosti dokonce GN'R nabídli v té době Nirvaně, aby jim dělala předkapelu, což tedy pak Kurt sám odmítl (Axl a Kurt se nikdy neměli rádi, viz sekce GN'R historie). Nirvana nebyla v té době ani zdaleka tak populární kapelou, jakou se stala později po Kurtově smrti. Neshody uvnitř campu GN'R neměly s Nirvanou či grungem obecně nic společného a Nirvana je v té době prostě zastínit nemohla. Na jedné straně Cobainova smrt a nástup kultu Nirvany a na druhé straně neshody Axla a Slashe vedoucí v pozdější rozpad staré sestavy byly dvě linie, které běžely paralelně vedle sebe bez vzájemného vlivu.


Nesmysl č. 14: "Od roku 2001 vystupuje Axl s kapelou pod názvem 'New Guns N' Roses'."

Ve zkratce: další ukázka novinářské blbosti a lenosti. Pár nadšenců, co si udělalo vlastní stránky o GN'R, psalo třeba o jejich historii atd. a používali tam pro odlišení názvy jako "old GN'R" či "new GN'R" nebo stránky rovnou věnovali pouze "new Guns N' Roses". Žurnalisti, jelikož v tom mají bordel, se podívali na tyto stránky a odvodili z toho, že Axl má nyní kapelu takto pojmenovanou, vždyť by to i dávalo smysl atd., bla bla bla. Jak už jsem říkal, je to blbost, je to stále Guns N' Roses; v kapelách se sestavy mění, staří členové odcházejí a noví zase přicházejí, tak to chodí. Poslední ze staré party odešli před 11 lety, to je podle mě dost dlouhá doba na to, aby si člověk zvykl.

ObrazekNesmysl č. 15: Vyšla kniha Guns N' Roses – Reckless Road (česky Bezohledná jízda), která má podpořit nové album Chinese Democracy.


Pravdivá je samozřejmě pouze první polovina věty. Kniha je to sice pěkná, ale je naprostý nesmysl, že by vyšla na podporu nového alba. Je to knížka o "making of Appetite for Destruction", je tudíž o starých Guns, je tam spousta fotek a reporty z koncertů z éry před Appetite. Když se podíváte do knihy, uvidíte, že autor Marc Canter je sice možná kámoš se Slashem a spol., od kterých je tam i nějaká ta věta k příležitosti vydání knihy, ale tohle všechno je starý tábor a s Axlem to nemá naprosto nic společného, však tam od něj taky není ani slovo. Tahle kniha určitě nevyšla ve spolupráci s ním, nedej bože na jeho popud, a rozhodně nevyšla cíleně jako podpora nového alba. Jestli to bude mít na prodej alba nějaký vliv, pak opravdu pramalý, a... jako cynik bych spíš myslel, že kniha se má svézt na vlně znovu obnoveného zájmu veřejnosti (nejenom fans) o Guns N' Roses díky vydání dlouho odkládaného alba. Jinými slovy, ať už je to jakkoliv, rozhodně se bude kniha líp prodávat teď, než by tomu bylo řekněme před třemi čtyřmi lety...


Nesmysl č. 16
  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 19. 1. 2022 8:26)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Reading the fresh blood pressure guidelines

(AStoolvejeld, 25. 7. 2018 0:01)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/comment-fonctionne-le-cialis/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(AlbertUnony, 1. 6. 2018 6:53)

The men's prostate is a vital section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related is found just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all forms of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition connected with a particular defect in the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections via other regions of the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some with the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for general health and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations per week will prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat sparingly. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to adopt to make sure a proper prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you need to choose prostate examination at least one time 12 months.

Guns N' Roses

(Lukáš, 1. 1. 2017 21:04)

Tady je od Guns N' Roses super hra a dá se hrát i zadarmo kdyby někdo chtěl http://www.casinoarena.cz/rubriky/hraci-automaty/guns-n-roses-recenze-vyherniho-online-automatu_7450.html

chybka

(topgnrfun, 11. 9. 2014 11:25)

Máš tam malou chybku jelikož starý gnr by měli vyrazt na turné. Jediný kdo to brzdí je Axl jinak Duff,Slash,Matt a Izzy jsou pro. Viděl jsem několik jejich rozhovorů a říkali,že se pokusí spojit s Axlem a že by se s nim pokusili domluvit na turné.

Polopravdy ..

(Slash74, 19. 4. 2014 16:29)

Ty vole ty si dobrej kokot!!!!!

gnr

(Jirka, 25. 9. 2010 11:39)

Nejdřív jedna chybička-v Deep Purple Revival(jak jim říkám) je pouze jeden člen původní sestavy a to Ian Paice.Výše píšeš,že tři,což je omyl.A k G´n´R´-nedám na kecy novinářů,ale obrázek jsem si udělal při jejich posledním koncertu-v 21:00,kdy měli začínat byl pomatenej Axl ještě v Londýně.Nerozpusťte se proto nad ním.Začli po půlnoci a nebyla to žádná sláva.Jejich první koncert u nás byl o třídu lepší a to i díky tomu,že před nima hráli Soundgarden a Faith No More.Ale hlavně začli včas,nečekalo se na ně.

Re: gnr

(D.F., 26. 9. 2010 10:00)

Piš prosím kdyžtak na nový stránky, takhle rubirka je tam taky...
- Purple: myslel jsem samozřejmě nejslavnější a nejklasičtější sestavu Gillan, Paice, Blackmore, Lord, Glover.
- Pomatenej Axl? Co o něm víš?
- "Jejich první koncert..." opět, odmítám srovnávat starý a nový Guns, je to nesmysl a už jsem se k tomu několikrát vyjádřil.
Pokud nový Guns nemusíš, tak na ně zkrátka kašli a nedělej si násilí chozením na koncert...

svata pravda

(rosegirl, 18. 8. 2010 16:36)

tak toto som si precitala s velkym zaujmom...som velmi rada, ze sa nasiel clovek, ktory dal tieto bludy na spravnu mieru. DAKUJEM. Guns N' Roses je jednoducho skvela skupina. a ich neprajnici su cisti zavistlivci, pretoze uz nedufali ze axl vyda novy album a nedokazu zniest, ze na tom albume su skvele piesne, ktore maju jednoducho uspech. takze, vela zdaru Guns N' Roses...kiss

re...........

(D.F., 7. 3. 2010 21:15)

Ahoj, sem už nepřispívám, ale přes hlavní stránku se proklikni na nový stránky. Můj názor je vlastně "shrnut" v rubrice Chinese Democracy, akorát je to trochu podrobnější...
"Memáš vždy pravdu..." - to právě nikdo neví, ani já ne.. ;)

Mám Je rád

(Jiří Lipský, 7. 3. 2010 0:54)

Dík za docela fundované články o Gánech, nemáš vždy pravdu ale jsi velmi dobrý, jsem jejich dlouholetý fanda a chci se zeptat jak jsi spokojen s jejich novým albem muj mail je jirilipsky@centrum.cz prosim ozuvi se

gnr

(.............., 18. 10. 2009 1:19)

Ahoj Guns n'Roses,byli a jsou skvěli.musim souhlasit stebou.

plus

(D.F., 6. 10. 2009 16:31)

A nemusím asi dodávat, že Izzy s Axlem vlastně kapelu zakládali...

re..........

(D.F., 6. 10. 2009 8:05)

Ahoj,
díky za příspěvek. Předem rovnou uvedu, že vlastně nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo, a s tím se budeme muset smířit, ať už se nám to líbí nebo ne. Je ale fakt, že leccos vyplulo poslední dobou na povrch.
- Ohledně toho, že spíš sympatizuju s Axlem – ono to je tak: celej život jsme slýchávali různý sračky na jeho hlavu a dělali si různý rychlý závěry a mně se to už jenom kvůli tomu nezdálo. Když pak Axl někde jednou za čas promluvil, nikdy to nebyly výroky plný děr, nikdy si neprotiřečil a neměnil za krátkou dobu názory – na rozdíl od Slashe – a žádnej z bývalejch členů neřekl, že je to nesmysl. Za ty roky, co Axla "sleduju", mi prostě nepřijde, že by kecal. Proč by to dělal? A že by ten chat byla reklama? To ani náhodou, vzhledem k tomu, že se na propagaci opět celkem vykašlali a dodnes se nic neděje. Axl to má spíš naopak a jak jsi asi četl, leccos z toho pro něj byla spíš noční můra než co jinýho. Dodnes nikdo z ex-gunnerů na Axlův pohled na věci kolem rozpadu nereagoval. Je spousta dalších různejch argumentů, ale to by se mi sem ani nevešlo.
- A že zbyl Axl sám a ostatní jsou kámoši? Když odešel Slash, následovali ho pak Duff a Matt, který vždycky tak nějak drželi spolu. Ti tři hráli i dál a nakonec založili i VR. Ale s Axlem zbyl leckdo ze stage týmu, lidi jako Del James a na jeho straně taky stojí Dizzy Reed, kterej je celou dobu v kapele, Teddy Andreadis a nezapomeňme na Izzyho Stradlina, kterej s Guns hrál jako host v roce 2006 a s Axlem jsou kámoši. Plus nejspíš další lidi, o kterejch nevíme. Dokonce i Matt si s Axlem před pár lety promluvil, ale nevím, jak se to odvíjelo. Jde o to, že Axl se vyloženě nesnáší pouze se Slashem, nezapomeňme, že ho prohlásil za rakovinu a bere ho jako zdroj spousty různých problémů nedávných let. Dokonce třeba uznal, že i s takovým Duffem by si teoreticky mohl zahrát či ho mít jako hosta na albu – ale každopádně vždy jen jednoho člena bývalé party najednou, ne víc, aby samozřejmě zase nevznikala hysterie kolem reunionu staré sestavy.
Podle Axla to byl Slash, kdo se snažil ovládnout Guns, sólo projekty prej nic moc, a tak jelikož se jejich ega nakonec už vedle sebe nesnesla (viz Ian Gillan a Ritchie Blackmore z Deep Purple a jiní), Slash nakonec odešel (viz Axlovy poznámky o zdlouhavých telefonátech) a rok poté ho následovali další dva, "jako krysy opouštějící potápějící se loď". Tohle je nový pohled, protože léta jsme slýchali, že "Axl je prostě magor, kterej všem rozkazoval, a Slash, jakožto i ostatní kvůli němu nakonec odešli", případně "byli rovnou vyhozeni". Sleduju to už moc dlouho na to, abych tomu věřil.
- Jako kytarista je Slash samozřejmě skvělej, není to ten technickej přístup á la Buckethead a další, ale to je právě to skvělý, ta jeho "bluesová" hra a sóla, zkrátka je to paráda. Když jsem viděl úplně poprvé jeho sóla na videu z Tokya, byl jsem hotovej...

axl vs slash, chat s axlem

(medak, 5. 10. 2009 23:51)

Ahoj, zdravim autora stranek dekuju mu za zprostredkovani informaci o gnr. Stary gnr vnimam od doby Appetite, ale az za posledni pulrok jsem se do nich zamiloval, do ty doby, jak vypadali, jak pusobili, a jakozto kytarista objevil slashe. Kteryho jsem uznaval uz predtim, ale poslouchal jsem technictejsi kytaristy, a slash mne prinutil koukat na ruzny youtube ze vsech dob, ulit jsem si na nem. Je to pro mne osobnost s nezamenitelnym stylem a feelingem, je mi sympatickej i z rozhovoru a vubec jak pusobi. Takovej jednoduchej typek keterj to co dela to zije a na nic si nehraje - coz mne prekvapilo - a lidsky je mi daleko blizsi nez axl. Axl je pro mne vybornej zpevak ale nejak mi neni po chuti. Proto mne hodne prekvapil chat s axlem, byl jsem spis zastancem velvet revolver nez novych guns. A protoze veci obycejne nebyvaj cernobily, a protoze taky mam pocit ze autor spis sympatizuje s axlem, mam par otazek, nametu k rozhovoru: Co kdyz Axl proste keca, tenhle chat zrovna v tyhle dobe je dost funkcni reklama k podpore novych guns v dobe vydani desky.. Pokud ma pravdu axl proc zbytek kapely drzi -a vzdy drzel- vic pri sobe a s axlem ne?? Kdyby jen slash delal dusno proc tam nezustali ostatni, nevyhodili slashe, a nehrali ty roky (co stagnovali) s jinym kytaristou? on by se nekdo uz nasel. i kdyz slash je ikona prece jen kytarista se hleda -a mneni- lip nez zpevak (viz velvet revolver). Evidentne kamosi jsou vic slash izzy duff a matt, nemam pocit ze by si nekdo byl bliz s axlem a drzel s nim.... Proc????? P.S. sorry za maly pismena... zvyk))

.....

(V-Chip, 21. 5. 2009 13:59)

Tak je logické ,že myslím ty české-Czech Site..jasně,že je ta situace jiná ale jde o to,co se tady řeší..nj.je ztráta času!!!

...................

(D.F., 20. 5. 2009 20:32)

Jo a mimochodem, pochybuju, že by "oficiální" stránky Systémů byly v češtině... ;)

re..........

(D.F., 20. 5. 2009 20:03)

Ahoj, díky za příspěvek. Nevím, koho máš na mysli ohledně těch odborníků, ale přinejmenším já jsem se za něj nikdy neoznačoval. Víš, to se má tak: tohle porovnání je trochu vratký, jelikož u S.O.A.D. (což je mimochodem taky moje oblíbená kapela) to bylo úplně jinak a problém s GN'R je ten, že tam vždycky bylo všechno zahaleno mračnem tajemství, hlavně události posledních řekněme 15 let. Nedávno se začalo leccos vyjevovat, ale to jenom přililo do ohně debat. Takže tyhle dvě kapely a ani diskuse kolem nich není dobrý srovnávat, jelikož tady doopravdy nikdo pořádně neví a ani nemůže vědět, jak to bylo. A proto nedávný chaty a rozhovory tolik znamenaly pro všechny Guns fans, leccos se tam začalo osvětlovat. U System byla situace mnohem, mnohem jednodušší a průhlednější než u Guns, řekl bych.

Cože ??????

(V-Chip, 20. 5. 2009 19:37)

Lidi já jsem si tu vaší ,,diskuzi,,přečetl opravdu pozorně a nemohu uvěřit svým očím. Jak se můžete dohadovat o takových volovinách..já osobně mám rád staré GnR a také mám o kapele přehled,ale dohadovat se tady do nekonečna o tomhle mi příjde opravdu ujete..a to se tady považujete za kdoví jaké odborníky a inteligenty..chcete-li si přečíst jak vypadají stánky(pravda oficiální)opravdu psané inteligentními lidmi a dikuze se nese v duchu zájmu a když někdo něco nechápe,tak s mu to vysvětlí..nebo mu není pomoci,ale ma to hlavu a patu..tak navštívte www.systemofadown.cz Tam se aspoň scházeji lidé na úrovni a né takoví ubožáci.promiňte ten vyraz,ale nemohu si pomoci..(i když chapu,že mete svůj nazor),ale ty stranky opravdu navštivte!!!

fddg

(franta, 12. 4. 2009 13:52)

velka hovadina